Ford розпочав тестування безпілотного комерційного автомобіля для доставки

25.06.2018
  • У новому пілотному проекті Ford модифікував фургон Transit Connect у такий спосіб, щоб він міг доставляти їжу та інші товари без участі людей: в автомобілі з’явилися три бокси — один із боку пасажира та два позаду;
  • У співпраці з компанією Postmates, що займається доставкою їжі та товарів із ресторанів, кафе та магазинів, Ford має намір запропонувати приватним особам та компаніям доставку на самокерованих автомобілях;
  • Ford продовжує досліджувати готовність та відкритість бізнесу та кінцевих споживачів до сервісів, що використовують автономні автомобілі.

МАЙАМІ, США, 25 червня 2018. — Компанія Ford оголосила про початок тестування автоматичної доставки за допомогою спеціально модифікованого комерційного фургона Transit Connect. Співпраця у сфері «безпілотної» доставки з компанією Postmates, що займається доставкою їжі та товарів із ресторанів, кафе та магазинів, не тільки стане у нагоді кінцевим споживачам, а й сприятиме розвитку локального бізнесу.

Наразі пілотний проект із Postmates уже запущено в Майамі та Майамі-Біч. У ньому беруть участь понад 70 компаній. Ці підприємства швидко розвиваються завдяки можливості доставки своїх товарів, що дозволяє їм легко знаходити нових клієнтів. А тепер вони зацікавлені у тому, щоб дослідити можливості, які відкриє для них самокерований транспорт у майбутньому.
Мешканцям районів, де працює проект, у разі замовлення продуктів чи інших товарів надається можливість вибрати опцію доставки на автономному автомобілі.
Для цієї пілотної програми компанія Ford розробила Transit Connect із системою спеціальних боксів для перевезення товарів. Одна машина зможе обслуговувати одразу декілька замовлень у межах одного маршруту. Такі сервіси, як Postmates, доставляють найрізноманітніші замовлення (від суші до господарчих товарів), тому бокси для доставки відрізняються за розміром, до того ж кожен обладнаний парою підсклянників для безпечного перевезення напоїв. За підсумками проекту можна буде визначити оптимальну конфігурацію таких боксів.


Механіку отримання замовлення споживачем було максимально спрощено. Після того як автомобіль із товаром прибуває до пункту призначення, користувач отримує СМС про те, що замовлення можна забрати. На сенсорному екрані необхідно набрати код доступу, отриманий після розміщення замовлення, після чого на дисплей виводиться повідомлення із зазначеним місцезнаходженням товару, та підсвічується відповідний бокс. Попередній проект показав, що клієнтам подобаються звукові підказки, тому їх також включено у програму Postmates.
Це перший комерційний самокерований автомобіль, спеціально модифікований компанією Ford для тестування різноманітних інтерфейсів: сенсорного екрана, системи з кількома боксами та зовнішньої аудіосистеми. За підсумками цього проекту до 2021 року має бути розроблено дизайн самокерованого автомобіля, спеціально призначеного для комерційного використання.


Тестові машини для пілотних проектів Ford виглядають як повністю автономні, хоча насправді керуються вручну досвідченим водієм. Це зумовлено тим, що головне на цьому етапі — налагодити правильну роботу системи у кінцевих точках, на етапах завантаження товару та передачі його споживачеві. Водночас Ford продовжує тестування та розробку технологій автономного керування на інших експериментальних машинах.
Ford має на меті дослідити готовність та відкритість бізнесу та кінцевих споживачів до сервісів, що використовують автономні автомобілі. Співпраця з Postmates дозволить Ford протестувати різноманітні способи ефективної доставки, що допоможуть місцевим компаніям збільшити зону своєї присутності, розширити клієнтську базу та запропонувати новий досвід для своїх клієнтів.

Ford of Europe відповідає за виробництво, продаж і технічне обслуговування автомобілів бренду Ford на 50 окремих ринках і надає роботу приблизно 54 тисячам робітників на підприємствах, що знаходяться в повній власності компанії, і приблизно 69 тисячам осіб, якщо враховувати спільні та неконсолідовані підприємства. Крім Ford Motor Credit Company до складу Ford Europe входить також підрозділ з обслуговування клієнтів Ford Customer Service Division і ще 24 заводи (16 у повній власності або у формі консолідованих спільних підприємств і 8 неконсолідованих спільних підприємств). Перші автомобілі компанії Ford були завезені до Європи в 1903 році — у тому ж році була заснована компанія Ford Motor Company. Виробництво в Європі почалося в 1911 році.

Про Віннер. Володіючи 25-річною історією діяльності в Україні, «Віннер Груп Україна» виступає одним із лідерів вітчизняного автомобільного бізнесу. Наша дилерська мережа, яка офіційно представляє Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche та Bentley, пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування та клієнтський досвід світового рівня у більше ніж 50 дилерських центрах. «Віннер Коледж» навчає та розвиває всіх членів команди «Віннер» задля забезпечення сервісу найвищого рівня. Також «Віннер» будує та обслуговує житлову та комерційну нерухомість. «Віннер» націлений бути прикладом чесного, прозорого і соціально відповідального бізнесу, підвищувати якість життя клієнтів і співробітників, надаючи першокласні товари, послуги та кар’єрні можливості. З детальною інформацією ви можете ознайомитися на сайті www.winner.ua.